O nás

Od 1.ledna 2024 jsme bohužel nuceni ukončit provoz sportovišť pro raketové a míčové sporty, Solárium a Fit-bar sport-relax centra HejbejmeSe.cz

V provozu zůstávají JÓGOVÉ LEKCE, které si nadále můžete REZERVOVAT ZDE: https://www.joga-hostomice.cz/

Dále také pokračují tyto služby:

- PONDĚLÍ: Regenerační masáže/rezervace 776 694 061

- ČTVRTEK: Kosmetika+modeláž nehtů/rezervace 721 942 016

Děkujeme Partnerům a pravidelným zákazníkům za přízeň.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vítejte na webových stránkách sportovně-relaxačního centra HejbejmeSe.cz

Naším cílem je „vdechnout a vrátit život" do domu, který byl vybudován v meziválečných letech (dokončení v roce 1937). Hovoříme o Sokolovně, která ve svém principu vždy sloužila obyvatelům Hostomic i přilehlých obcí ke sportovním aktivitám a péči o fyzickou kondici. Sokolská činnost, tak jak ji zakladatel Miroslav Tyrš zamýšlel a propagoval, byla v uvedené době jednou z mála, která lidem pomáhala „balancovat rovnováhu“ pracovního a osobního žití (významně pak v časech mezi/po-válečných, plných zoufalství a bezmoci).   
 
                                          1937                                                                                                 2017

Původní Sokolovna byla vždy jednou z dominant centra Hostomic a dlouhá léta sloužila též jako podpora místní základní škole, neboť zde celé generace dětí školou povinných absolvovaly výuku tzv. tělesné výchovy (do okamžiku, kdy byla vybudována školní tělocvična). Na Sokolovnu s nostalgií vzpomínají též bývalí i současní členové sportovní tělovýchovné jednoty (především pak fotbalisté), kteří zde poctivě trénovali, aby důstojně reprezentovali město a fotbalový klub. Opomenout nelze také bohatý kulturní život, který zde v minulém století fungoval a to jak v interiéru (např. v podobě koncertů, přednášek, výstav či plesů a tanečních zábav), ale i v zahradě (mnozí z nás dobře pamatují na dlouholetý provoz letního kina). O Sokolovně lze hovořit tak, že ve své době byla středobodem zájmů kulturních i sportovních a byla hojně navštěvována lidmi všech věkových kategorií z mnoha přilehlých měst a obcí.

Po revoluci roku 1989 a změně režimu byly v budově vybudovány tři kvalitní kurty pro raketový sport - squash, ale jejich činnost tehdejší provozovatel po několika letech ukončil a cca od roku 2008 byla budova opuštěna. 
Princip a důležitost již zmíněné rovnováhy pracovního a osobního života se nemění – je zkrátka nutný. A to bez ohledu na století, ve kterém žijeme. Možná paradoxně dnes, v době „hojnosti a modernizace“ v porovnání s historií, máme „na sebe“ stále méně času. Méně se věnujeme pohybu i relaxu, děti tráví svá volna "s počítači na klíně" více než s kamarády v přírodě a tolik nutný resp. přirozený pohyb nám zkrátka chybí, všichni víme…  
Nejen proto jsme se rozhodli činnosti především sportovního charakteru obnovit a poskytnout tak lidem širokého okolí možnost pohybu a péče o kondici těla i ducha. Můžete se tak s námi těšit z možností, které vám s radostí nabízíme – squash ve třech kurtech, stolní tenis, lekce jemné jógy pro začátečníky a mírně pokročilé. Pracujeme současně na rozšiřování nabízených aktivit a v nabídce tak brzy bude Badminton, Nohejbal, WallyBall, Kulečník, Kickbox, Piloxing (cvičení pro ženy), dále provoz Solaria a služby typu kosmetika, pedikúra, masáže apod. V delším horizontu nevylučujeme služby fitness či posilovny. Věříme, že vzniknou i další zajímavé nápady, které v budoucnu výběr aktivit obohatí, např. vzdělávací či dovednostní zájmové kroužky nebo využití i venkovních prostor přilehlé zahrady (zajímavost - ve čtyřicátých letech minulého století v zahradě fungoval na tehdejší dobu moderní kuželník, leč z něho se nedochovalo nic, kromě jedné kuželníkové koule/tato získá v prostorách našeho centra „čestné místo“ ).    
Aktuálně prostředí návštěvníkům zpříjemní velkoplošná projekce s vysíláním sportovních, hudebních i jiných programů, Fit-bar a možnost příjemného posezení nad kávou či zdravými drinky i doplňky stravy v trendu zdravé výživy. Posedět tak mohou všichni, kteří chtějí odpočinout po sportovním výkonu a příjemném osprchování, ti kteří oddychují „v pauze“ své hry v kurtech či jejich fanoušci, přátelé, kteří jejich hru jen sledují nebo čekají „na střídačce“. Samozřejmostí pro všechny návštěvníky je možnost wifi připojení zdarma.
V dalších sekcích našich web stránek se dozvíte více o jednotlivých sportech, o provozní době, ale také o naší nabídce zapůjčení sportovního vybavení a v neposlední řadě pak Online možnosti rezervace jednotlivých sportovišť.

Přijďte a pojďme sportovat, potkávat se, relaxovat, zkrátka HejbejmeSe. 

Těšíme se na Vaši návštěvu 
S úctou tým centra HejbejmeSe.cz

30.12. 2017