Jóga

 
 
 
Jóga
 
je mnohavrstevnou inspirací pro vědomou cestu životem

 

REZERVACE

 

 

 

 

 

Aktuální rozvrh lekcí + jógový kodex:

Sport-relax centrum HejbejmeSe.cz:

  • Pondělí: 18:30 - 20:00  
  • Středa:     9:00 - 10:30 
  • Čtvrtek:  18:30 - 20:00
  • Pátek:    16:30 - 17:30 (dětská jóga)

    Markéta Lisá   723 455 330; ma.lisa@seznam.cz 

Lekce jógy je nutné si předem rezervovat​​​ ZDE:
 

https://www.joga-hostomice.cz/lekce/


 

Jemná jóga pro zdravá záda, jenž ve svých lekcích nabízím, je určena všem bez ohledu na věk a pohlaví, kteří se chtějí udržet v kondici i přes případné potíže se zády. JJPZZ je vedena v souladu se současnými trendy fyzioterapie, probíhá v pomalém rytmu s ohledem na prevenci potíží se zády. Zaměřuje se zejména na posílení středu těla, správné dýchání a celkové držení, sílu i pružnost těla. Stejně jako ostatní styly jógy, tak i JJPZZ vede k harmonii těla, mysli a duše, není však zaměřena na dosahování extrémních poloh a nejtěžších variant jógových pozic, jejím cílem není soutěžení či maximální dokonalost. Při jemné józe se klade důraz na bezpečnost a individuální přístup, JJPZZ respektuje zdravotní stav jednotlivce a používají se proto při ní různé jógové pomůcky, jako jsou válce, bloky, pásky, deky atp. Přesto však existují kontraindikace pro praktikování jógy a to akutní blokády zad a výhřezy meziobratlových plotének, akutní virová a jiná infekční onemocnění, horečka, úraz či jiný akutní bolestivý stav a také akutní psychické či psychiatrické potíže. Součástí jemné jógy jsou relaxační a meditační techniky, které ráda do svých lekcí zařazuji včetně příjemné hudby a stejně tak s oblibou využívám regeneračních účinků přírodních esencí.

           
V případě, že se rozhodnete JJPZZ navštívit, budu se s Vámi těšit na setkání :-)
„Vaše tělo miluje vaši pozornost.“ Eckhart Tolle

Jóga pochází z Indie a v překladu se popisuje jako sjednocení, což pro mne znamená souznění, rovnováhu, lásku...k sobě i k okolí. Nyní však žijeme v hektické době, často je od nás požadován permanentní a maximální výkon, necháváme sebou manipulovat, čímž ztrácíme sebedůvěru a sebelásku, jsme nespokojení, zanedbáváme péči o sebe a tímto vším se dostáváme do fyzické a psychické nekondice a nepohody. Praktikováním jógy lze dosáhnout opaku tj. zklidnění mysli, fyzické a duševní rovnováhy, sebedůvěry, pružnosti a síly a k tomuto nás v jógové praxi dovedou ásany (jógové pozice), pránájáma (práce s dechem), relaxační a meditační techniky a také mudry (gesta podporující energetické proudění v těle), mantry (slabiky, texty, popěvky k podpoře proudění pozitivní energie nejenom v těle), jamy a nijamy (etická doporučení), očistné techniky atd.atd.
O józe bylo napsáno a řečeno již mnohem mnohem více a podrobněji, vznikla před dlouhými staletími a existuje mnoho jógových směrů a stylů, jejichž počet se de facto rovná počtu praktikujících :-) a já mám též svůj styl díky mé vlastní cestě k józe, kterou můžeme v případě vašeho zájmu společně sdílet osobně při lekcích jemné jógy pro zdravá záda, které nabízím a vřele doporučuji z výše uvedených důvodů a také proto, abychom zlepšili vnímání svého těla a zbavili se bolestí zad či jiných zdravotních problémů.

                                                         
S jógou se dá začít v každém věku a mnoho lidí často přivedou k józe zdravotní či psychické potíže. U mne tomu bylo obdobně, zejména přispěl pracovní stres a úbytek mé fyzické kondice po čtyřicítce. A stejně jako každému, ani mně se čas od času nevyhýbají těžké životní zkoušky, které mi právě jóga pomáhá lépe zvládat, proto jsem se rozhodla do tajů jógy proniknout hlouběji a získané zkušenosti předávat dál.
Jógu pochopíme ve chvíli, kdy ji začneme praktikovat, jóga není pouze o fyzickém cvičení, ale též o práci s myslí a snaze žít v harmonii se svým vnitřním i okolním světem. Také pro děti je jóga velmi vhodnou aktivitou, která nabízí možnosti, jak zklidnit a hýčkat dětskou duši a korigovat fyzický a psychický vývoj dítěte, zejména jeho zdravou sebedůvěru a sebelásku.

                              Více o józe zde: https://www.joga-hostomice.cz/