Badminton

 
 
 
Badminton
 
 

REZERVACE

 

Ve sportovním centru HejbejmeSe.cz nabízíme:

  • on-line rezervace
  • možnost platby platební kartou
  • půjčovna sportovních potřeb a vybavení
  • Fit-bar, velkoplošná projekce (sport, hudba aj.)
  • Wifi zdarma
  • šatny, sprchy, wc
  • pohodlné parkování zdarma

Otevírací doba:

Pondělí – pátek:   10:00 – 22:00
Sobota – neděle:  10:00 – 18:00
Přijímáme benefit karty MultiSport

Ceny:

  • kurt na 60 minut 400 Kč 
  • půjčovna vybavení - raketa 20 Kč; míček 20 Kč​​​
  • vstup do kurtů POUZE V SÁLOVÉ OBUVI !

Badminton

Badminton na squashovém kurtu je ideální doplňkový tréninkový čas nebo příjemný čas s přáteli u sportu. Squashový kurt díky svým pevným rozměrům neposkytuje rozměry klasického badmintonového kurtu, skvělou zábavu si však užijete stejně.
A stejně jako squash je vhodný pro všechny věkové kategorie obou pohlaví. V podstatě vám stačí dvě rakety a jeden košíček pro úplnou rekreační hru. Pokud však chcete přidat na dynamice, je vhodné hrát na body přes síť.  A pokud venku nepanuje ideální počasí, klimatizovaný kurt s mobilní sítí je ideální místo pro vaši zábavu.

                               
Badminton podporuje účelnou koordinaci pohybů, obratnost, pohyblivost, vytrvalost, ale i sílu. A pokud chcete být lepší, musíte všechny tyto vlastnosti trénovat.
Badminton je dynamický raketový sport, který se hraje v halových podmínkách (jeden z nejrychlejších a nejkomplexnějších sportů).
Hra v profesionálním sportovním centru je zcela odlišná od letního "plácání" u vody. Od roku 1992, kdy se konaly olympijské hry v Barceloně, je badminton olympijský sport. Je to nejrychlejší raketový sport na světě. Díky obrovské popularitě především v Asii patří mezi sporty s největší hráčskou základnou na světě.

Badminton se hraje ve sportovních halách a tělocvičnách na vyznačených kurtech rozdělených uprostřed sítí s výškou 155 centimetrů. V badmintonu se hrají tyto disciplíny:

- Dvouhra - hraje jeden hráč proti druhému hráči (muž - muž, žena – žena)
- Čtyřhra - hrají dva hráči proti dvěma hráčům (muž a muž proti ženě a ženě)
- Smíšená čtyřhra - hrají čtyři hráči, vždy muž a žena na každé straně

Pravidla badmintonu v kostce:

Cílem hry je dosáhnout daného počtu bodů (standardně 21). Hráč získává bod, pokud soupeř udělá chybu. Chybou se rozumím, že nezasáhne míč, nepřehodí míč na stranu protihráče, vyhodí míč mimo kurt (do „autu“). Chybou se rozumí také zasažení sítě, pokud přes ni míč nepřejde. Chybou je i zasažení stropu.
Chybou je také to, pokud se míč dotkne hráče nebo jeho oděvu. V párových disciplínách není povoleno "tečovat" míč. Znamená to, že pokud se při hře hráč dotkne míče, jeho spoluhráč již nemůže pokračovat ve hře.
Míč, který se dotkne pásky sítě, ale přepadne na soupeřovu stranu (tzv. prase, prasátko), je považován za korektní a hra pokračuje. V tomto případě se však předpokládá omluva hráče, která takovýto míček zahrál. Zasažení pásky při podání je povoleno. Spadne-li míč na čáru, je považován za dobrý (jako do hřiště).

                                      

Masovému rozvoji pomohlo, že se badminton dostal v roce 1992 na program olympijských her. V ČR má tento sport  poměrně dlouhou tradici organizovaně má více než 50 let) a v poslední době základna  příznivců a aktivních hráčů roste.

Zdroj informací o hře badminton: www.czechbadminton.cz/pravidla