Kickbox

 
 
 
Kickbox
 
 

 

 

 

 

 

Ve sportovním centru HejbejmeSe.cz nabízíme:

  • on-line rezervace
  • možnost platby platební kartou
  • půjčovna sportovních potřeb a vybavení
  • Fit-bar, velkoplošná projekce (sport, hudba aj.)
  • Wifi zdarma
  • šatny, sprchy, wc
  • pohodlné parkování zdarma

Otevírací doba:

Pondělí – pátek:   10:00 – 22:00
Sobota – neděle:  10:00 – 18:00
Přijímáme benefit karty MultiSport

Rezervace KICKBOX: 
                      trenérka Martina Buřičová (Stevanovičová)
                      tel: 721 145 208
                      e-mail:stevanovicova@gmail.com

Ceny:

  • 1 trénink 120 Kč (každé pondělí 16-17:00)
  • půjčovna vybavení - chrániče aj. ZDARMA
  • vstup do kurtů POUZE V SÁLOVÉ OBUVI !

             

             

Kickbox (kickboxing) je bojový sport, ve kterém se využívají jak techniky z východních bojových umění tak i techniky ze západních bojových umění. V kickboxu se zápasí ve stoji, zápasení na zemi je zakázané. 

Kickbox lidé provozují buď jako soutěžní sport (plnokontaktní, nebo polokontaktní) a taky jako způsob zlepšení zdravotního stavu a tělesné i duševní pohody. 

Kickbox je hodně podobný Thajskému boxu (Muay Thai), ale v thajském boxu jsou navíc povoleny kopy pod pás, stejně jako zásahy kolenem v klinči a údery lokty. 

Termín kickbox vymyslel japonský promotér boxerských zápasů Osamu Noguchi jako variantu pro mix Thajského boxu, klasického boxu a Karate v 50. Letech dvacátého století. Později byl tento termín užíván pro americkou variantu.

V případě plnokontaktního sportu mají na sobě bojovníci speciální trenýrky a ochranné vybavení zahrnující: chránič zubů, omotávky rukou (bandáže), boxerské rukavice 10-oz., chránič třísel se suspenzorem, chrániče holení a nártů a nepovinně i helmu (většinou se používá pro bojovníky mladší 16 let). Bojovnice - ženy a dívky pak navíc ještě mají chránič hrudi. 

V rámci dětských soutěží se preferuje polokontaktní styl, který obsahuje tři disciplíny dle upravených pravidel - point fighting (nejlehčí forma), light contact a kick light (nejtvrdší forma polokontaktu). Rovněž v dětských soutěžích je kladen důraz na povinné chrániče.
Polokontaktní soutěže navíc probíhají na tatami (upravená a ohraničená plocha) na rozdíl od plnokontaktu, který probíhá v ringu.

Tréninky Kickboxu v HejbejmeSe.cz jsou speciálně určené pro děti. Probíhají od června 2018 každé pondělí od 17:00 do 18:00. Děti navštěvují trénink vybaveny základní sadou chráničů - rukavice 6 - 10 OZ. (dle věku), chrániče holení a nártů, chránič chrupu. Starší cvičenci používají navíc bandáže zápěstí a kluci taky suspenzor. 

Lekce začínají nástupem, postupným zahřátím a rozcvičením celého těla. Pak následují nácviky techniky, bojových kombinací ve dvojicích a cvičení pro zlepšení kondice, reflexů a pod.
V poslední části lekce se děti učí využít techniky a kombinace v lehkém sparringu (tréninkový zápas). Součástí dětských tréninků jsou i různé hry pro rozvoj všeobecných pohybových schopností. 

Na tréninku jsou vítány děti ve věku 6 až 15 let. Na začátek není potřeba speciální vybavení, nováček se učí zejména disciplíně, osvojuje si základní techniky úderů, kopů a obrany, rozvíjí nezbytnou kondici. Základní sadu chráničů je nutné nosit přibližně od páté lekce.

Chcete se přidat k nám? Neváhejte a DO TOHO…